Olympská riviéra a aktivity

Olympská riviéra v Řecku nenabízí návštěvníkům jen slunění na pláži a cachtání v moři. Pro někoho znamená letní dovolená také pohyb a sport.

A právě Olympská riviéra na pobřeží Egejského moře má ideální podmínky pro aktivity ve vodě i na souši, a to vše pod bájným vrcholem Olymp, který byl sídlem bohů.

recko-olympska-rivieraV létě příjemně vyhřáté moře a pozvolně se svažující pobřeží do moře jsou skvělé pro malé i velké, začínající i pokročilé plavce.

Samozřejmostí je široká nabídka vodních sportů, od projížděk na šlapadlech a jízdě na banánu, až po plachtění a jízdě na vodním skútru.

Ani milovníci šnorchlování a potápění tady nebudou nijak zklamáni. Surfaři zase jistě ocení příznivé větry, díky kterým tady mohou dovádět na vlnách.

Místní organizátoři a půjčovny vám za poplatek zapůjčí všechny možné sportovní potřeby pro tyto aktivity. Možná si i vyberete z nabídky lodních výletů.

Pokud vás vodní radovánky omrzí, můžete se vydat blíže poznávat zajímavé a krásné vnitrozemí. Nejen díky hoře Olymp se tady stala velmi oblíbenou pěší turistika.

V nabídce je velké množství nejrůznějších tras s rozdílnou náročností. Na některé výlety můžete vzít i děti, některé již ale vyžadují skoro horolezecké výstupy.

Ze všech vrcholků budete mít nádherný výhled do širokého okolí, na řecké vesničky i na nedaleké Egejské moře.

I pro vyznavače cyklistiky jsou tady připraveny perfektní cyklostezky. Bohužel těch méně náročných tras, kde nemusíte moc šlapat do kopce, tady moc nenajdete.

Převažují zde hlavně kopcovité terény, které jsou hlavně v horkých letních měsících velmi náročné na zdolávání na kole. Doporučujeme tak spíše jaro nebo podzim pro cykloturistiku.

Můžete si ale zapůjčit auto a všechny výlety do okolí absolvovat pohodlnějším a rychlejším způsobem. Navštívit můžete třeba slavné kláštery Meteora nebo různé archeologické vykopávky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: