Kefalonia

K Řecku patří velké množství větších i menších ostrovů, tím 6. největším je ostrov Kefalonia. Zároveň je největším ostrovem v Jónském moři.

ostrov-kefalonia-recko

Možná si budete myslet, že i tady můžete objevovat mnoho historických památek, ale na rozdíl od zbytku Řecka tomu tak bohužel není. Památek zde moc nenajdete.

Zato ostrov Kefalonia nabízí klidné pláže, původní vesničky, nedotčenou přírodu, strmé svahy na pobřeží a rozlehlé olivové háje.

K těm zajímavým památkám patří určitě místní kostely a kláštery, které se začaly hojně stavět během benátské nadvlády. Většina kostelů stojí ještě dnes, stejně jako raně křesťanské kostely s obdélníkovým půdorysem.

Patronem ostrova je svatý Gerasimos, jehož ostatky jsou uloženy ve stejnojmenném klášteře. Oblíbeným výletním cílem je klášter Kipouria, a to díky krásným západům slunce, které lze odtud pozorovat.

Hlavní město Argostoli se může pochlubit tzv. Kyklopskou zdí, která byla vybudována v 6. století a táhne se v délce kolem 4 kilometrů přes borové lesy.

Pláže na ostrově jsou písečné i oblázkové, některé z nich jsou umístěné v osamocených skalnatých zátokách. K těm nejzajímavějším určitě patří pláž Xi, kterou tvoří písek červeného zbarvení.

Kdysi prý na Kefalonii žil bůh Poseidón, vládce všech moří. Důkazem mají údajně být vodní mlýny „Katavothres“, které chtěl prozkoumat Heinrich Schliemann. Mlýny jsou poháněny vodou, která teče z moře přes kanály do jeskyní.

Podzemní jezero Melissani je jednou z hlavních atrakcí ostrova. V dávných antických dobách to bylo místo uctívání řeckého boha Pana. Kolem poledne proniká dostatek přirozeného světla do jeskyně.

Místní krajina je opravdu rozmanitá, díky ní se tady usadili první obyvatelé již před mnoha a mnoha lety. Důkazem jsou archeologické nálezy v podobě různých sošek a kamenných klínů.

Pozůstatky v podobě pevností tu po sobě ponechali také různí objevitelé z byzantského a benátského období, například Assos a Agios Georgios.

Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a milí, i když vám to tak možná na první dojem nebude připadat, protože jsou trochu zdrženliví.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: