Dovolená v Řecku

Řecko bylo dříve navštěváno zejména milovníky historie, kteří si zde mohli prohlédnout a navštívit velké množství významných památek i jejich pozůstatků.

recko-more

V současné době sem ale přijíždí stále více turistů, kteří mají rádi slunění na plážích, chtějí se koupat v moři a také si vyzkoušet nějaké ty aktivity ve vodě i na souši.

Díky tomu zde byla vybudována bohatá turistická infrastruktura, která ještě více zpříjemní každý den vaší dovolené v Řecku.

Spousta návštěvníků dříve mířila především na pevninu, ale nyní se jich hodně zaměřuje spíše na okolní ostrovy. Na některé ostrovy se dostanete pouze lodí, a to třeba z přístavu Pireus ve městě Athény. Většina turistických ostrovů má ale již vybudované letiště, díky kterému je doprava rychlejší a pohodlnější.

Řecká pevnina je velmi hornatá, mnoho vrcholků se tyčí až do výšky 2.000 metrů. Díky tomu si tak při dovolené v Řecku můžete vyzkoušet nejen vodní sporty, ale třeba i lyžování. Nejvyšším vrcholkem je Mytikas s výškou 2.917 metrů, který najdete v pohoří Olymp, známém z bájných pověstí.

Hory ale najdete i na některých ostrovech, kde se pak můžete věnovat třeba pěší turistice nebo cyklistice. Dokonce i mnoho řeckých ostrovů a ostrůvků není ničím jiným než vrcholkami tohoto horského masivu, které se tyčí z vody.

Mnoho vrcholů je holých a robustních, popraskaných a krasových, a také naprosto neobyvatelných. Proto na velkém množství malých ostrovů nežijí žádní obyvatelé. Ale v nížinách mezi horami – a také na mnoha ostrovech – se rozkládá úrodná a dokonce bohatá krajina.

Pevnina Řecka se dá geograficky rozčlenit na tři části – severní, centrální a jižní. V té severní najdete oblasti Thrákie a Makedonie, které mají hranice společné s okolním zeměmi – Tureckem, Bulharskem, Albánií a Makedonií.

Sever země není mezi turisty moc oblíbený, kromě vyhlášeného poloostrova Chalkidiki na pobřeží Egejského moře.

Ani centrální část země není moc turisty navštěvována. Nejvíce oblíbený je jih Řecka, kde je také nejvíce významných památek a oblíbených letovisek. Jmenujme například metropoli Athény v regionu Attika anebo Peloponéský poloostrov.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: