Korint

Řecké město Korint s přibližně 60 tisíci obyvateli je 3. největším městem (po Patrasu a Kalamatě) na poloostrově Peloponés. Až do roku 2010 bylo současně sídlem prefektury Corinthia. Od metropole Athény je vzdálený necelých 80 kilometrů směrem na západ.

Najdete ho na úzkém pruhu pevniny v moři, tzv. isthmu neboli pevninské šíji, spojující Peloponés a zbytek pevninského Řecka. Šíji přetíná Korintský průplav, kterým proplouvají především výletní turistické lodě. Na západ od ní se nachází Korintský záliv.

recko-korintsky-pruplav

Korint je na západě ohraničen pobřežní plošinou Vocha a na západě zase horami Geraneia. Jižním směrem je obklopen pohořím Oneia a obcemi Velo – Vocha, Nemea, Argos – Mykene, Nafplio, Epidavros a Loutraki – Agii Anargyri.

Stará městská část původně patřila mezi nejvýznamnější řecká města. Díky tomu má dnes opravdu cenný historický význam. Zřejmě nejdůležitější památkou je tady chrám boha Apollóna, ze 6. století př.n.l..

Byl postaven na pahorku, nad agorou. Ještě dnes je z něj k vidění sedm hlavních sloupů. Z ruin si můžete velice dobře poskládat obrázek jednoho velkého římského města. Pozoruhodná je i velká agora, která svůj tvar získala pravděpodobně již ve 4. století př.n.l..

Protože se sem na prohlídku historického naleziště vydává poměrně velké množství návštěvníků, doporučujeme si udělat výlet brzy ráno nebo naopak až večer, kdy je zde již poměrně klidněji.

Zajímavý je také akropolis Akrokorint, antické opevněné místo s hradbami, které se nachází na 575 metrů vysoké hoře v blízkosti města Korint. Místo bylo akropolí a nejvyšším bodem starobylého města.

Pokud budete z památek unaveni, určitě se vydejte na některou z místních pláží. Moře je u pobřeží v letních měsících příjemně vyhřáté a slibuje návštěvníkům skvělé koupání. Kromě vodních sportů je zde také připraven bungee jumping a další aktivity.

Zajímavým výletním cílem v okolí je městečko Loutraki, které je známé pro své termální prameny vodu. Najdete zde také krásné pláže a vyhlášené kasino, které patří k největším v Evropě.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: