Parga

Malé město Parga (řecky Πάργα) s asi 2500 obyvateli najdete řeckém západním pobřeží. Rozkládá se v regionu Epirus, přímo u Jónského moře.

recko-parga-more

Městečko se od roku 2011 skládá ze dvou částí, Parga a Fanari, které jsou od sebe odděleny zhruba 2 kilometry dlouhým úsekem pobřeží v zálivu Agios Ioannis.

A kde přesně ho v Řecku najdete? Nachází se nedaleko hlavní silnice, která spojuje přibližně 40 kilometrů jižním směrem vzdálenou Igoumenitsu s přístavem a 60 kilometrů severním směrem vzdálenou Prevezu s letištěm.

Dostanete se sem ale také po malebné pobřežní silnici, která začíná v Igoumenitse přímo u přístavu, a vede přes Platarii, Sivotu a Perdiku do Pargy.

Z Pargy si můžete také udělat hezký výlet lodí na nedaleké ostrovy Andipaxos a Paxos. V hlavní sezóně vyjíždějí malé loďky k těmto ostrůvkům každý den.

První zmínka o městečku pochází z roku 1337, kdy bylo v područí Byzance. Kromě nich zde později vládli také Osmané, Benátská říše nebo Angličané.

Roku 1819 koupil město albánský paša Tepedelenli Ali od Angličanů, jen o 3 roky později ale bylo opět dobyto Turky. V roce 1913 Parga připadla řeckému království a během druhé světové války byla obsazena Italy.

Turismus se zde rozvíjí již několik desítek let a letovisko tak patří mezi ta nejoblíbenější a nejnavštěvovanější v celé oblasti. Naštěstí zde nenajdete mnoho rozlehlých hotelových komplexů, a tak zde můžete obdivovat přírodu a prožít hezké prázdniny u moře.

Samozřejmě se zde můžete slunit na pláži, moře nabízí příjemné teploty ke koupání po celou letní sezónu. Mezi ty nejhezčí pláže patří Lychnos, Valtos, Piso Kryoneri a Kryoneri.

Milovníci historie určitě navštíví opevnění z období benátské nadvlády, které se tyčí vysoko nad mořem a nabízí krásný výhled do okolí. Pochází z 2. poloviny 16. století a je navštěvováno turisty ze širokéh okolí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: