Nákupy v Řecku

Pokud budete chtít v Řecku nakupovat, mějte na paměti, že mnoho obchodů má po obědě delší pauzu. Jedná se o hlavně místa mimo turistická letoviska a ty menší obchůdky.

recko-nakupy

V letoviscích a velkých obchodech tak tomu většinou není. Tady můžete nakupovat opravdu celý den. Pauzy bývají obvykle až do 17.00 hodin, pak ale můžete nakupovat až do pozdního večera.

Pokud si chcete během zájezdu do Řecka zakoupit na památku jeden z místních řemeslnických a zároveň kvalitních výrobků, letoviskům se vyhněte. Vydejte se raději do vnitrozemí, kde bývají nejen lepší ceny, ale i lepší kvalita.

V Řecku můžete také za poměrně dobré ceny nakoupit oděvy. Místní továrny a krejčí se často nechávají inspirovat módou z Itálie, díky tomu tak tady seženete kousky do šatníku, které jsou opravdu „in“.

Téměř v každé ulici řeckých měst uvidíte stát novinové stánky, tzv. periptera, ve kterých se prodává nejen denní tisk, ale i jídlo a pití, tabák, a dokonce i osvěžující nanuky.

Spousta řeckých obcí také pořádá každý týden tradiční místní trh. Na něm si můžete koupit nejen regionální potraviny z okolí, ale také třeba domácí potřeby, oděvy, boty, šperky, a podobně.

V každém případě návštěvu alespoň jednoho takového trhu doporučujeme, atmosféra je zde opravdu typicky řecká. Všude uslyšíte obchodníky, jak nahlas vychvalují své zboží, že právě to jejich je nejlepší. A samozřejmě, že vám ještě před nákupem dají ochutnat, abyste nekupovali „zajíce v pytli“.

I milovníci ryb si na trzích přijdou na své, a to samozřejmě hlavně na pobřežních místech. Ryby se tady prodávají čerstvé, a někdy zjistíte, že jich vlastně spoustu ani neznáte. Většinou se prodávají vcelku, ale na přání vám je samozřejmě prodávající vykuchá a naporcuje.

Oblíbenou pochutinou, kterou si z Řecka často turisté přivážejí, jsou kromě různých ořechů a oříšků samozřejmě také olivy. Můžete si je koupit nakládané v různých marinádách nebo i ve formě kvalitního olivového oleje.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: